ପିସିସି ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ସିଦ୍ଧୁ

ପିସିସି ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ସିଦ୍ଧୁ


ମେଟ୍ରୋ ଟିଭି ବ୍ୟୁରୋ, ୨୮/୯; ପୂର୍ବତନ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଉପରେ ଖୋଳତାଡ କରିଥିଲେ । ସେ ପଞ୍ଜାବରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ‘ସ୍ଥିର ମଣିଷ ନୁହେଁ’ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସିଦ୍ଧୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଅମରିନ୍ଦର ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିଦ୍ଧୁ ଜଣେ ସ୍ଥିର ମଣିଷ ନୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେ ପଞ୍ଜାବର ସୀମା ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ନୁହନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସିଦ୍ଧୁ ପିସିସି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ପଞ୍ଜାବର ଭବିଷ୍ୟତ ଉପରେ କେବେ ବି ସଙ୍କୋଚନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।
ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚାନ୍ନି ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରିବାର ୧୫ ଦିନ ପରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, ୧୫ ଜଣ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଏଥିରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାତଜଣ ନୂତନ ପ୍ରବେଶକାରୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେପଟେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮ ରେ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ରାଜଧାନୀ ଗସ୍ତ ହେବ । ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନାଡାଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

Leave a Reply

%d bloggers like this: