ଅନଫିଟ୍ ଗାଡ଼ି ପାଇଁ ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ନୀତି : ମୋଦି

ଅନଫିଟ୍ ଗାଡ଼ି ପାଇଁ ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ନୀତି : ମୋଦି

ଅନଫିଟ୍ ଗାଡ଼ି ପାଇଁ ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ନୀତି : ମୋଦି

ମେଟ୍ରୋ ଟିଭି ବ୍ୟୁରୋ ଅଗଷ୍ଟ/୧୩ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ନୀତି (ଭେଇକିଲ ସ୍କ୍ରାପେଜ୍ ପଲିସି) ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଗୁଜୁରାଟରେ ନିବେଶକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ଗୁଜୁରାଟରେ ନିବେଶକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ସମୟରେ ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ନୀତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ସ୍କ୍ରାପେଜ୍ ନୀତି ଘୋଷଣା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଥିଲେ ଯେ “ଆଜି ଭାରତରେ ବିକାଶ ଯାତ୍ରାରେ ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଗୁଜୁରାଟରେ ନିବେଶକ ସମ୍ମିଳନୀ ଏକ ନୂତନ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ମୁଁ ଆମର ଯୁବଉଦ୍ୟୋଗୀ ଏବଂ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପଗୁଡ଼ିକୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବି ।”

ଅନ୍ୟ ଏକ ଟୁଇଟରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ, ଯାନବାହାନ ପରିମାର୍ଜିତ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ଏବଂ ପ୍ରଦୂଷଣ କରୁଥିବା ଯାନଗୁଡ଼ିକୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ହଟାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ବୃତ୍ତାକାର ଅର୍ଥନୀତି ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇ ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିବା ।

Leave a Reply

%d bloggers like this: