ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କର ବଢିଲା ଦରମା, କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁର

ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କର ବଢିଲା ଦରମା, କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁର

ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କର ବଢିଲା ଦରମା, କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁର

ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କର ବଢିଲା ଦରମା, କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁର

ମେଟ୍ରୋ ଟିଭି ବ୍ୟୁରୋ/ଅଗଷ୍ଟ03 : ଆମ ଆଦମି ପାର୍ଟିର ନେତୃତ୍ୱାଧୀନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାବିନେଟ ବିଧାନସଭା ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦରମା ଓ ଭର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧିକୁ ମଞ୍ଜୁର କରାଯାଇଛି ।  କ୍ୟାବିନେଟରେ ହୋଇଥିବା ବୈଠକ ଅନୁଯାଇ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦରମା 30,000 ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବିଧାୟକ ମାସକୁ 12,000 ଟଙ୍କା ପାଉଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ବେତନ ହିସାବରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ ଭତ୍ତା ମିଶାଇ 54,000 ଟଙ୍କା ପାଇଥାନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେମାନେ ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ମାସକୁ 30,000 ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତି ଯାହାକୁ ସେମାନେ ନିଯୁକ୍ତି କରିପାରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ବିଧାୟକମାନେ 30,000 ରୁ 60,000 ଟଙ୍କା ଭତ୍ତା ହିସାବରେ ମାସିକ ମୋଟ 90,000 ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ହକଦାର ହେବେ।   

ସୂଚନା ଅନୁଯାଇ, ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ସହିତ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦରମା ଏବଂ ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲା । ତେବେ ଗତ 10 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ବିଧାୟକଙ୍କ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ନାହିଁ।

Leave a Reply

%d bloggers like this: